Centrum Ogrodnicze GAJ oferuje szeroką gamę środków:

 • Owadobójczych
 • Grzybobójczych
 • Chwastobójczych
 • Deratyzacyjnych

Aby skutecznie pozbyć się choroby lub szkodników, które zaatakowały rośliny należy przede wszystkim dobrać właściwy środek. Nasi sprzedawcy pomogą Państwu dobrać odpowiedni środek do występującego u Państwa roślin problemu.

Zachęcamy do korzystania z naszego poradnictwa internetowego (więcej informacji w zakładce Porady Ogrodnicze Online) i zakupów odpowiedniego środka w naszym sklepie

Produkt biobójczy należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy zapoznać się z etykietą i ulotką informacyjną.

SYLLIT 65 WP 50g


Środek grzybobójczy o działaniu kontaktowym w formie proszku do sporządzenia zawiesiny wodnej. Skutecznie zwalcza choroby grzybowe drzew owocowych. Działa zapobiegawczo na parch jabłoni i gruszy, drobną plamistość drzew pestkowych, torbiel śliw i kędzierzawość liści brzoskwini.

SUBSTRAL TARCZNIK ULTRA PR


Zwalcza trudne owady żerujące na kwiatach domowych, których nie można zwalczyć insektycydami kontaktowymi działającymi poprzez oprysk. Działa systemicznie. Stosujemy przez cały rok, z nasileniem na okres jesienny oraz w lutym.

SUBSTRAL ROUNDUP HOBBY


Preparat usuwający chwasty. Pierwsze efekty widoczne na roślinie już po 48 godzinach. Unikatowy opryskiwacz pozwalający na precyzyjne wcelowanie w chwasty.
Wygodny gotowy do użycia produkt, herbicyd totalny z dodatkiem kwasu solnego, szybko ulega biodegradacji, widoczny efekt do 7 dni po zastosowaniu, do zagospodarowanych ogrodów, na cmentarze.

SUBSTRAL ROUNDUP CHWASTOBÓJCZY


Roundup zwalcza skutecznie większość chwastów jednym zabiegiem. Oprysk Roundupem można stosować w każdym okresie, gdy chwasty są w fazie aktywnego wzrostu i wypuszczą kilka liści. Preparat należy stosować co najmniej 3 godziny przed spodziewanym deszczem. Gdy deszcz wystąpi wcześniej zabieg najprawdopodobniej trzeba będzie powtórzyć. Pierwsze efekty zastosowania preparatu powinny być widoczne po okresie 7 do 14 dni.

SUBSTRAL NA PAJĄKI


Jedyny produkt gotowy do użytku zarejestrowany przeciwko pająkom. Do stosowania na zewnątrz i wewnątrz. Natychmiastowy efekt. Na powierzchniach nie przepuszczalnych pozostaje przez kilka miesięcy.
Jedyny na rynku środek przeznaczony do zwalczania pająków w domach / mieszkaniach i ogrodach, wyjątkowo silny - skład oparty na bifentrynie, tworzy niewidzialną barierę nieprzekraczalną dla pająków - wystarczy opryskać ramy okienne bądź drzwiowe, środek zwalcza oraz zapobiega wnikaniu pająków do mieszkania prze okres 3 miesięcy, całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych, wygodny w użyciu aplikator.

SUBSTRAL MNISZEK ULTRA HOBBY


Herbicyd selektywny do punktowego zwalczania chwastów na trawniku. Środek przeznaczony jest do zwalczania uciążliwych chwastów dwuliściennych. Pobiera ny jest przez liście powodując ich deformację , a następnie zahamowanie wzrostu i zamieranie roślin. Pierwsze objawy widoczne są po kilku dniach.
Zwalcza podstawowe chwast- mlecze, babki, koniczyny.

SUBSTRAL MNISZEK DO TRAWNIKA


Mniszek jest pobierany przez zielone części chwastów, głównie liście, powodując ich deformację, a następnie zahamowanie wzrostu, zamieranie. Pierwsze objawy widoczne są po kilku dniach, a proces obumierania następuje po tygodniu od zastosowania.
Mniszek zwalcza skutecznie większość uciążliwych chwastów dwuliściennych (szerokie liście) występujących w trawnikach. Preparat należy stosować na co najmniej 4 godziny przed spodziewanym deszczem, gdy deszcz nastąpi wcześniej należy prawdopodobnie powtórzyć zabieg. Pierwsze efekty zastosowania preparatu winny być widoczne po okresie od 3 do 7 dni.

SAPROL


Zwalcza choroby grzybowe w amatorskiej uprawie - długo działający do 21 dni (czarna plamistość do 28 dni) w ogrodzie, szklarni a także w domu. Środek zwalcza plamistość liści, rdze, mączniaki prawdziwe na roślinach ozdobnych: róży, roślinach kwitnących i zielonych, krzewach i roślinach iglastych. Ogranicza występowanie antraknozy i zamierania łusek żywotników (thuje). Działający natychmiast po zastosowaniu, szczególnie długo chroni rośliny przed nowymi infekcjami. Środek wzmacnia wigor roślin i nabłyszcza liście, zabezpiecza całą roślinę wraz z nowymi odrostami (nie pozostawia osadu). Przeciwdziała opadaniu liści róż, które spowodowane jest przez czarną plamistość.
PreparatSAPROL długo działającyzabezpieczy i wzmocni naszą roślinę przez okres przynajmniej 3 tygodni.
Szczególnie jest to ważne na samym początku sezonu, gdy krzewy rozpoczynają wegetację. Gdyby jednak stało się tak, że zapomnieliśmy o tym i liście zaczną chorować mamy jeszcze szansę zwalczyć chorobę w roślinie.
Preparat zwalcza i działa profilaktycznie. Praktycznie 2-3 opryski mogą zabezpieczyć roślinę na cały sezon - szczególnie jest to ważne dla nowych nasadzeń.
Skład: tritikonazol - 10,2 g na 1 l
Dawkowanie: 15 ml na 1 litr wody

ROUNDUP TRANS ENERGY 450 SL


Roundup TransEnergy 450 SL todolistny, systemiczny, nieselektywny herbicyd nowej generacjizawierający substancję aktywną - glifosat, o wysokim standardzie bezpieczeństwa, zarówno w stosunku do użytkowników jak i środowiska. To także jedyny tego typu środek wykorzystującyformułę TranSorbTMTechnology. RoundupREnergy 450 SL oferowany jestw formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego. Stosuje się go nalistnie, z przeznaczeniemdo zwalczania perzu oraz innych chwastówjednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polach uprawnych orazdo desykacjizbóż, rzepaku ozimego, rzepaku jarego, grochu na suche nasiona, bobiku i łubinu żółtego.
25%więcej glifosatu w litrze to niższe dawki na hektar. 2 razy szybsze*wnikanie i transport glifosatu w roślinie to większa niezależność od pogody i krótki czas od oprysku do uprawy mechanicznej. 100%więcej glifosatu w korzeniach* to długotrwała skuteczność nawet na trudne chwasty. Kompletna, płynna formulacja to łatwość stosowania bez dodatkowych wspomagaczy.

ROUNDUP 360 SL


Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polach uprawnych, użytkach zielonych oraz w uprawach sadowniczych, a także chwastów i zbędnej roślinności na ciekach i zbiornikach wodnych, w leśnictwie, na torach kolejowych, terenach nie użytkowanych rolniczo, wokół domu i na działce oraz do likwidacji ugorów i odłogów przed zasiewem roślin uprawnych. 200ml środkana 10l wody.

SUBSTRAL KWIATY 2 w 1


 • 2 w 1 to preparat insekto i grzybobójczy. Jedyny długo działający kompleksowy produkt działający interwencyjnie i zapobiegawczo.
 • komleksowa ochrona 2 w 1: środek grzybobójczy i owadobójczy w jednym,
 • do stosowania interwencyjnego i zapobiegawczego,
 • natychmiastowe zwalczanie chorób grzybowych oraz mszyc i innych owadów ssących,
 • ochrona przed chorobami i owadami przez 21 dni,
 • w amatorskiej uprawie róż i innych kwitnących i ozdobnych roślin,
 • w ogrodach przydomowych i na działkach rekreacyjnych.
 • Środek działa grzybobójczo (zwalcza plamistość, rdzę, mączniaka prawdziwego), owadobójczo (zwalcza mszycę zieloną i czarną oraz inne owady ssące). Rezultaty widoczne już w 24 godziny.
 • Dawkowanie: 20 ml na 1 litr wody

POLYSECT


Preparat do zwalczania mszycy na roślinach ozdobnych. Do stosowania na roślinach ozdobnych. Zwalcza mszyce na różach oraz ochojnik na modrzewiu. Rejestracja amatorska. Substancja aktywna acetamipryd. Preparat długodziałający, w roślinie działa systemicznie. Zwalcza ochojnika, mszyce, tarcznika, misecznika, wełnowca.

MIEDZIAN


Środek grzybobójczy, w formie proszku do sporządzenia zawiesiny wodnej o działaniu kontaktowym. Do stosowania zapobiegawczo w ochronie roślin rolniczych, sadowniczych, warzywnych i leśnych przed chorobami grzybowymi i bakteryjnymi. Środek zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym.

PROPLANT SUBSTRAL


Zwalcza i zapobiega fytoftorozie na iglakach oraz zwalcza mączniaka rzekomego na roślinach ozdobnych. Działa systemicznie.
Nowa substancja aktywna do zwalczania fytoftorozy na iglakach. Jest to choroba żółknięcia igieł spowodowana przez zgniliznę korzeni powstającą z powodu małej przepuszczalności podłoża. Korzenie "stoją" w wodzie.
Przy stosowaniu przez kilka lat tego samego preparatu może nastąpić uodpornienie patogenów, wtedy należy zastosować nową substancję chemiczną. W tym przypadku jest to propamokarb.